Foliówki – zbędne zło czy konieczny element zakupów?

Nierzadko spotkać się można z aktywistkami, które twierdzą, iż torby foliowe dewastują nasz świat i dla tego należy coś z tymże zrobić, by mieć możliwość obronić środowisko naturalne przed całkowitą erozją. Czy naprawdę jest w taki sposób, iż przeciętna torba foliowa ma możliwość wywołać tak mnóstwo zła i potrzeba ją usunąć z produkcji?

Odpłatne zrywki

Zamieszanie zapoczątkowało się nie dawno temu, kiedy to w sklepikach spróbowano pobierać nadprogramowe kwoty za sprzedaż zrywek. Do tamtej chwili siatki były gratisowe i ogólnodostępne dla wszystkich. Jak się to kończyło? Niestety tym, że polacy nadużywali tych produktów i zamiast odpowiednio oraz bezproblemowo schować wszystkie swoje kupione rzeczy do dwóch siatek, używaliśmy ich 5, bo tak bywało zdecydowanie wygodniej oraz szybciej. Oczywiste w sytuacji, gdy torba jest dostępna za darmo, to nie posiadamy zahamowań ani ponownych myśli. Właśnie przez takie przyzwyczajenie konsumenci nie pomyśleli o fakcie, by przynosić z domu jedną spośród poprzednio pozyskanych toreb na nowe zakupy. Odkąd foliówki są odpłatne, precedens tenże uzyskał znacznie niższy pułap i jeszcze mniej obywateli ot tak zużywa te parę groszy na nową zrywkę.

torba-dkt-market-astorino-big

Naturalne torebki jednorazowe

Najtrudniejszym rabanem, który podnosili ekolodzy i fanatycy środowiska naturalnego był fakt, iż tanie torby reklamowe z nadrukiem wykonane są z polietylenu, więc pierwiastka wytworzonego z ropy, który działa nieprzyjaźnie na naturalne środowisko. Istotnie przykrywające glob plastykowe torby foliowe na pewno nie były niczym pożądanym. Nowoczesna nauka jednak oraz perspektywy dokonały, że dziś osiągalne zrywki nie szkodzą ziemii, a to z tego powodu, że wytworzone są z materiałów biodegradowalnych. Oznacza to, że torebka taka przygotowana jest z materiałów, jakie to zdecydowanie ekspresowiej rozkładają się w ziemii, a podczas procesu rozpadu bynajmniej nie są wypuszczane do ziemi oraz aury składniki sztuczne i trujące. Należy wiedzieć, iż tak niewielka dla nas restrukturyzacja, dla natury jest zmianą zawrotną. Czy posiadałeś taką wiedzę, że popularna, niewielka, do tej pory wykonywana syntetyczna siatka rozkłada się do czterystu lat? Przemyślmy ile ludzi w przyszłość musiałoby walczyć z torbami, jakie zostawiliśmy im my.

Nie jedynie torebki naturalne

Aktualnie trend na bytowanie w jedności z ekosferą opanował jeszcze liczniejsze środowisko ziemian, co sprawiło, iż nie tylko reklamówki w sklepach wytwarzane są z surowców biowchłanialnych. Syntetyczne plastyki podmieniane są na celulozę, skrobię czy choćby kwas mlekowy. Miejmy w pamięci, iż zdrowe otoczenie to nie zaledwie imponująco kwitnące rośliny oraz radosne zwierzęta, ale po pierwsze ziemianin. Pomyślmy o swoim organizmie jak o wielkim kontenerze, do którego do tej pory wrzucaliśmy pobrudzone tudzież zabrudzone toksyną produkty spożywcze oraz owoce. Wprowadzajmy świadomość wśród polaków i chwytajmy tylko po torebki biodegradowalne od wiodących i przetestowanych producentów.

You must be logged in to post a comment Login