Koperty foliowe – z jakich surowców powstają i jak się je wytwarza?

Foliopaki są nową i szczególnie bezpieczną formą zabezpieczania produktów do transportu. Tymczasem wielu osobom nazwa ta nie budzi jakichkolwiek skojarzeń, stąd również istotne jest to, aby wtrącić z których surowców wyprodukowane są foliopaki kurierskie oraz jak wygląda proces ich produkcji. Należałoby zaakcentować, że skrupulatne zobrazowanie procesu zajęłoby naprawdę wiele czasu, bowiem jest to kwestia stosunkowo zagmatwana, z tego powodu też w dzisiejszym tekście poruszone zostaną zaledwie najważniejsze rzeczy, które to pozwolą zobrazować całe zjawisko.

Czym cechuje się polieten?

Polimer etenu jest elastycznym, woskowatym dodatkowo podatnym na obróbkę cieplną półfabrykatem, który nie posiada żadnej barwy. To właśnie z polietylenu, a dokładniej z jego granulatu, wytwarza się koperty kurierskie, charakteryzujące się hermetycznością, co przekłada się to na, że jest to towar hydrofobowy. Dodatkowo materiał ten jest niewrażliwy na działanie minusowych temperatur oraz roztworów chemicznych, co sprawia, że produkt, który pokryty jest polietenem jest właściwie absolutnie ochroniony przed szkodliwymi czynnikami.

Folia polietenowa

Oczywiście z polietylenu nie wytwarza się foliopaków kurierskich, a z jego granulek. Płachta polietylenowa powstaje techniką tzw. rozdmuchiwania bądź również wylewu maszynowego, polega to na tym, że poprzez obróbkę termiczną granulki są rozpuszczane.

Jak przebiega produkowanie foliopaku kurierskiego?

Po pierwsze potrzebne są do tego procesu specjalne machiny do zgrzewania, które z płachty wytworzonej z polimeru etenu potrafią stworzyć odpowiednie elementy o różnych wymiarach. Pierwszym krokiem jest ustawienie folii wykonanej z polimeru etenu na machinie, która później składa ją we właściwy, wskazany przez nas wzór oraz przygrzewa kanty. Zgrzewanie jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu mamy gwarancję, że z wnętrza koperty nic nie wypadnie ani nie przepuści ona jakiejkolwiek wody do wnętrza. W całym przebiegu zgrzewania szczególnie ważne jest niewątpliwie to, by zostawić jakąś stronę wolną w tym celu, by mieć możliwość zapakowania do niej artykuły. W niezgrzanej części koperty kurierskiej umieszcza się paseczek z klejem, który zabezpiecza się po to, by w określonym czasie można go było zerwać oraz zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Dowiedz się więcej: koperty kurierskie

You must be logged in to post a comment Login