Foliopaki kurierskie – fachowe użycia

Elementem decydującym o dobrym pułapie bezpieczeństwa foliopaków SecureBAG jest struktura zrobiona z trwałej, wzmacnianej folii oraz rodzaj zastosowanej taśmy klejącej.

  • Taśma celulozowa „nisko zabezpieczona” stosuje powierzchnię warstwy klejącej permanentnego, takiego samego jak w kopertach kurierskich, pokazującego próby wtargnięcia mechanicznego. Koperta kurierska opatrzona nadrukiem middle security jest zaopatrzona w taśmę zabezpieczającą ujawniającą ślady ingerencji przy typowych metodach włamań. Taśma high security jest ponadto zaopatrzona we wskaźniki cieplne i zawilgocenia. Taki typ taśmy klejącej odznacza się najlepszym stopniem zabezpieczenia, co zostało potwierdzone pochwałą Ośrodka Inżynierii Precyzyjnej. Taśma celulozowa manifestuje próby włamania przy zastosowaniu wszystkich dziś stosowanych metod manipulacji (mechanicznej, niską oraz wysoką temperaturą, a dodatkowo strategii wilgotnościowej).
  • Wyjątkową wersją kopert SecureBAG są foliopaki kurierskie nienaruszalne przeznaczone do przewozu banknotów w walizkach brudzących. Są to wyroby dedykowane do transportowania banknotów, ich protekcja polega na fakcie, że w wypadku kradzieży stymulowany jest system koloryzujący, który trafia do wnętrza foliopaka kurierskiego oraz na stałę koloruje przynajmniej 10% dowolnego banknotu.
  • Niepowtarzalnym spośród typów foliopaków bezpiecznych są worki na bilon. Zważając na to że muszą przetrwać spore obciążenie oraz być niewrażliwe na przecięcie przez ostre krawędzie drobniaków, przygotowywane są ze specjalnej – grubej oraz trwałej – wzmacnianej płachty LDPE. W wypadku woreczków, które muszą udźwignąć kilkanaście kg monet, wykorzystuje się dosyć dużą taśmę opatrzoną rękojeścią. Do tworzenia zasiłków kasowych wykorzystuje się nieduże woreczki strunowe.
  • Foliopaki BezpiecznaTORBA znalazły obecnie powszechne zastosowanie w przechowywaniu próbek zbóż, pasz, rzepaku, kukurydzy, węgla i innych artykułów sypkich. Jeszcze większe zastosowanie foliopaków bezpiecznych spowodowało, że są dostępne we wszystkich typowych formatach, dzięki czemu bynajmniej nie ma kłopotu z dobraniem pożądanego formatu foliopaka kurierskiego do chronionych wyrobów.

You must be logged in to post a comment Login