Z jakich przyczyn nowe technologie są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju Polski?

    To naprawdę istotna sprawa, aby Polska oraz Polacy – najzwyczajniej my wszyscy, kładli zauważalnie większy nacisk na nowe technologie. Co jak co, lecz jeśli pragniemy wreszcie dogonić Zachód, nie mamy innej możliwości. W sumie nie jest powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która całkowicie ignoruje bardzo duże znaczenie nowych technologii. Jest dosyć dobrze, chociaż nadal mamy bardzo dużo do zrealizowania!

    Choćby nadal są tacy Polacy, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu. Przecież bardzo trudno być całkowicie nowoczesnym państwem, gdzie są nawet szkoły bez podłączenia do Sieci! Internet to dzisiaj podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy jakichkolwiek wątpliwości. Kolejna istotna kwestia to niewątpliwie dalszy rozwój telefonii komórkowej. Zasadniczo nie jesteśmy potężnym państwem, lecz kłopoty z zasięgiem, zwłaszcza na prowincji, są w dalszym ciągu mocno dostrzegalne. Raczej trudno oczekiwać fenomenalnego skoku jakościowego w tej dziedzinie, lecz trzeba zachować optymizm.


    Być może motoryzacja, w szczególności chodzi o auta elektryczne, powinna nas zainteresować? Wiadoma kwestia, że nadal samochody elektryczne są czymś unikatowym, (zobaczcie – taśma z nadrukiem – sprawdź ofertę) lecz jeżeli pojmiemy, iż takie auta to jakby nie patrzeć przyszłość motoryzacji, bez dwóch zdań będziemy na niejako wygranej pozycji. Powinniśmy myśleć trochę bardziej perspektywicznie. Niestety często nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to wielce szeroki temat. Zatem bardzo trudno w jednym tekście przygotować opasły przegląd nowych technologii, dzięki to którym Polska wreszcie dołączy do grona takich państw, gdzie wszystko ogólnie jest w porządku. Co do jednego jest pewność – jeśli temat nowych technologii będzie niestety deprecjonowany, bardzo realne, że mocno będziemy tego żałowali! Nie możemy być wyłącznie mądrzy po szkodzie!

You must be logged in to post a comment Login